View Single Post
Old 11 Jun 2010, 08:56   #38
rc-st.
Senior
 
rc-st.
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 91
Originally Posted by kanibalo:
Foarte simplu,nu are cine sa scrie scenariul si daca il scrie cineva nu are cine sa bage bani pentru fiecare episod iar actori nu prea sunt si daca sunt, sunt varza si mai ales ca avem niste televiziuni in stil manelist care fac tot ii costa mai putin si care scoate cel mai mare profit,desigur daca vrei un serial vorbeste cu beeeecali(stapanul junglei)poate il convingi sa bage un ban ca pe la echipa nu vad sa bage,poate ii plac serialele.
cine sa scrie scenariul are - eu de pilda scriu
cine sa bage banii are - tocmai a facut unul 600 de milioane de euro in vreo 2-3 ani prin constanta
dar e o frica a romanilor de romani
un roman cu bani nu ar baga bani in alt roman dar s-ar imprumuta sa bage bani intr-un strain (americanii sunt preferati)
nu stiu de unde este aceasta atitudine de sclavi dar este generalizata in toata romania
ba chiar si in interiorul familiilor
nu dai o ceapa degerata pe fratele tau daca te roaga ceva, in schimb daca te roaga o cunostinta noua faci pe dracu in patru, chiuleste de la serviciu sa il ajuti...
si chiar si voi, vreti seriale romanesti dar daca se face unul cred ca sunteti primii care nu va uitati si care incepeti sa faceti misto pe forumuri de serial!
rc-st. is offline   Reply With Quote sendpm.gif