View Single Post
Old 02 Dec 2014, 01:20   #189
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Liviu-:
Sensibilitatea fata de sentimentele participantilor nu pare sa fie una din cerintele de participare. Anyway, va las sa va distrati, oricum sunt in plus pe aici.
In momentul cand propui un film in care homosexualitatea e sensul vietii si a universului si aproape singura preocupare a tuturor personajelor iti asumi si comentariile care urmeaza. Sper ca e clar ca nu homosexualitatea in sine e problema mea, ci filmul, sunt fan a lui Xavier Dolan de exemplu. Eu mi-am asumat un film care e extrem de violent uneori si nu m-as simiti jignit in niciun fel daca altii ar zice ca le face greata sau ca nu le place.

Si, Liviu, vezi ca simtul tau fin a sensibilitatii ar trebui sa-ti semnalizeze si faptul ca a arunca o remarca in care judeci pe altii si apoi pleci fara macar sa astepti un raspuns e jignitor. Denota ca esti asa sigur ca oamenii aia merita dispretul tau superior, incat nici nu te intereseaza ce au de zis. Vorba unei carti de mare tiraj, nu ar strica sa vezi si barna din ochiul tau, inainte de a critica paiul din ochiul altuia...
  Reply With Quote sendpm.gif