View Single Post
Old 03 Jul 2009, 10:19   #88
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by jactati:
Originally Posted by europe_east:
jactati: albastrul ala e aproape incredibil, asa cum apare in spatele ruinelor. (ce ruine sunt?) si pictura e superba!!
ruina e castelul din Heidelberg - inspiratia multor poeti romantici (eu sunt ultimul dintre ei).
pictura e a lui Seurat - ironia face ca in ultimele doua luni sa ma hazardez s-o copiez (ca sa invat mestesugul pointilist - foarte des utilizat in filmele mele). asa ca dupa ce am stat zeci de ore cu ochii la turn - pac vine poza de la rlhyde.
si mie mi-au placut mai multe poze decat am comentat (majoritatea enumerate deja de tine). concluzia mea e una singura: nu ma mai incumet printre voi la poze pana nu-mi iau macar un Nikon si niscai lectii. ai remarcat sper manipularea: nu eu sunt de vina pentru calitatea pozelor; aparatul bata-l vina.

Am vazut si eu castelul noaptea,din departare,cand am fost in Heidelberg. De fapt in timpul zilei fusesem la un alt castel de acolo,
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif