View Single Post
Old 12 Apr 2005, 15:23   #51
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by manelesux:
Taticule, unde vezi matale lupta?
Uff, nepoate... Da' stiu cä nu te lasi! Nu te lasi, si pace!
Päu eu väd luptä în ghiersul eminescian "ce-i mâna pe ei în luptä", care pe el multä lume l-a preluatärä recentamente cu sens mai larg. nu neapärat de dat cu toroipanu-n cap (vezi elevata formulatiune cvasi-contemporanä "cine e fetele si ce vrea ele").
Originally Posted by manelesux:
Era doar un demers pedagogic care sa te lamureasca asupra unor confuzii.
Oh, dar vai, câtä märinimie! Särumâna mult!
Originally Posted by manelesux:
Ori esti dintre cei care considera ca scoala e un fel de razboi cu dascalii, in care daca reusesti sa copiezi inseamna ca i-ai fraierit si daca incasezi un 2 inseamna ca au ceva personal cu tine?
Na, cä m-ai prins la fix!
Originally Posted by manelesux:
Oricum, ma mir ca n-ai comentat nimic la dilema mea anterioara: este Star Wars mai SF decat Calauza? Sper sa nu te ascunzi in spatele pârþului orgolios al lui Becali conform caruia cele doua titluri n-au ce cauta in aceeasi propozitzie.
Mirarea moarte n-are! Sau, vorba lui Leonardo (da Vinci, nu Leonard al nostru de-aici de pe forum), "de toate e prisos, în afarä de timp". Asa cäci din acest imund rezon, nu pot pentru ca sä mai intru acum în toate amänuntele, desi cu altä ocazie poate, cäci se meritä. Scurt fiind:
"Star Wars" si "Cäläuza" SUNT SF amândouä. In pofida aparentelor, "Stalker" e MULT MAI SF decât "Star Wars" (repetând precizarea: färä sä ne cantonäm în "science"-ul atribuit abuziv initialei "S.")
Si, nu - adicä da: POT AVEA ce sä caute în aceeasi propozitiune - desi nu oricum!
Apropo, noi pe-aici suntem lume finutzä, nu zicem "pârt", zicem vânt - ca-n S.O.V.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif