Thread: "Wanted"
View Single Post
Old 29 Oct 2008, 10:29   #9
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
singurul lucru interesant pe care l-am descoperit cu ocazia vizionarii filmului Wanted, a fost trailerul ultimului film al fratilor Cohen. ce s-a intamplat dupa trailer a fost o mare pierdere de timp si neuroni.
Angelina Jolie e clar ca a luat-o razna. Atata scarba, lene si autosuficienta a putut sa arate in film, ca imi vine sa le dau cu ceva in cap tuturor persoanelor care o numesc actrita. In Wanted nu numai ca a reusit sa arate ca nu mai e in stare de nimic din punct de vedere artistic, dar chiar ma intreb oare cum a jucat in celelate filme. Incep sa cred ca interpretarile din Girl Interrupted si Gia apartin pur si simplu unei alte persoane.

Cat despre a vedea filmul dintr-o perspectiva comica... da, am facut asta la cinema ca sa nu ma zgarii pe ochi pt banii pe care i-am aruncat pe bilet... filmul este lipsit insa de orice urma de intentionalitate comica sau autoironica drept care nu-l pot privi decat ca o jignire la adresa mea ca spectator.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif