View Single Post
Old 30 May 2005, 13:48   #717
rudywetzer
Novice
 
rudywetzer
 
Join Date: May 2005
Posts: 5
gaandalf observ ca tu esti sufletu' acestui forum.
io asa am perceput filmu'; cam pe fuga facut ;cred ca mai trebuia insistat in momentele psihologice mai imp. ale filmului.Nu cred ca s-ar fi daramat ceru' daca mai avea vreo 20 minute.
Acest film era greu din start pt ca se stia cam ce se va intampla in el;cum ? asta era treaba regizorului care nu s-a ridicat la asteptari .
io nu pot concepe ca unu' indragostit pina peste cap cum era Anakin putea sa omoare copii indiferent care era motivu'.Aici a fost o chestie asa de trasa de par cum nu am mai pomenit; inseamna ca era tembel rau de tot alminteri nu se poate ; asta e parerea mea .
Nu poti fii ca 2 porumbei:vezi dialogu in care zic: ba io-s mai indragostit decat tine.
nuu !! io sunt si mai....; si apoi sa il omori cu sange rece pe pustiu ala care a iesit de sub scaun si a zis: ce ne facem??? Tineti minte ce voce avea copilu'ala? Oricat de topit ai fii dupa una pe acel copil nu poti sa il omori....numa' daca nu esti intreg la cap!!!
Deci io cred ca Lucas s-a ambitionat sa scrie scenariul sa il tot schimbe regizeze el si a cam dat-o rasol.
Au fost si momente fantastice , dar per total m-a dezamagit.Imi pare rau sa zic asta , l-am asteptat ca in armata amr-ul dar asta este.
rudywetzer is offline   Reply With Quote sendpm.gif