View Single Post
Old 29 May 2005, 20:57   #710
RedGold
Junior
 
RedGold
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 25
Nu voi spune aici ce mi-a placut si ce nu mi-a placut mie din film (oricum nu cred ca intereseaza pe cineva), dar vreau sa aduc in discutie cateva lucruri despre care nu s-a prea vorbit.

1. Daydream a pomenit de acest lucru, dar nimeni nu a comentat, si mie mi se pare un lucru foarte important: Cand Palpatine ii spune lui Anakin despre faptul ca Darth Plageus (sau cum l-o fi chemand) a stiut sa CREEZE viata, si avand in vedere ca Anakin nu are tata biologic, este posibil ca el sa fi fost creat de Plageus sau de Palpatine, pentru ca acestia sa isi atinga scopurile?

2. Visele lui Anakin despre moartea lui Padme: mi se pare doar mie mie sau aceste vise i-au fost induse lui Anakin de catre Palpatine pentru a avea un motiv solid de a-l atrage de partea intunecata? E adevarat ca Jedi puteau prevedea viitorul, dar acesta este in miscare. E adevarat ca Padme a murit, dar acest lucru s-a intamplat nu pentru ca TREBUIA sa se intample. Daca Anakin nu ar fi trecut de partea intunecata, si ar fi fost alaturi de ea la nasterea copiilor, nu s-ar fi intamplat nimic. Padme a murit pentru ca a vrut ea sa moara.

Ce parere aveti?
__________________
STAR WARS STILL RULES THE WORLD!
http://boards.theforce.net/Romania/b10647/
RedGold is offline   Reply With Quote sendpm.gif