Thread: Oscars 2011
View Single Post
Old 28 Feb 2011, 15:31   #295
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Originally Posted by Chambord:
Originally Posted by sergiuseling:
Dacă sunteți în pană de idei mergeți pe http://www.goldderby.com/oscar_predictions.html și alegeți ce prezic ăia, garantez rezultate bune. Eu așa am câștigat anul trecut.

Cu 18-19 corecte parca ? Cred ca anul asta primul loc se va disputa undeva la 22-24 corecte iar goldderby nu va face mai mult de 18-19. Participantii fiind atat de multi anul acesta, chiar si DVD-urile vor pica tot in intervalul 22-24. Vor fi zeci de oameni care se vor incadra in aceasta marja (din poate vreo 3000 de participanti).

Concluzia: anul trecut goldderby era o sursa sigura de castig (putini participanti, combinatii de variante mai putine, stacheta de puncte necesare - mai jos), anul asta e o sursa sigura de esec !
Diferenta o vor face cele 5-6 categorii unde ce a ales majoritatea (criticilor/predictorilor de pe site) nu va iesi.


Chambord tot eu am câştigat şi anul trecut aici, ţi-am dat şi sfaturi cum să câştigi, dar dacă tu cu toate că-mi răspunzi nu vrei să asculţi şi te faci că nu mă cunoşti asta e. La câte concursuri sunt joc şi eu la mai multe capete să fiu sigur că măcar 1 îl câştig. Adică din 6 concursuri la care am participat anul ăsta am câştigat 2, în concursul cu Ebert am făcut şi acolo 17 puncte, punctajele mele au variat de la 15 la 20 cu cel mai mare succes pe acest site.

Pe de altă parte m-aş fi bucurat mai mult să câştige The Social Network, dar mă mulţumesc şi cu premiul de consolare.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif