Thread: TIFF 2008
View Single Post
Old 11 Jun 2008, 10:50   #157
gheorghe orban si baba
Senior
 
gheorghe orban si baba
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 144
Originally Posted by marx:
Originally Posted by EgoN:
una peste alta, i'm very proud ca am avut acelasi fler ca al lui als (care le-a dat 5 stele in aperitiff) si cu cel al juriului (care le-a dat marele premiu, respectiv premiul juriului).
ce catzelus de plush ejti domnu egon. als iti trimite indicatii si tu le executi constiincios. jenant.

si ca sa lamurim lucrurile:
Lake Tahoe a primit maxim de 5 stele de la 3 critici, printre care si als, iar alti 3 i-au dat doar 2. eu i-as fi dat 3.
nu inteleg ce atata tevatura propaga als (pe mp) si pe forum (prin egon) cu aceasta pseudo-intuitie.
i s-a vazut valoarea de critic nul la cannes, cand eu am intuit inainte de inceperea festivalului ca Ceylan va lua premiul de regie, iar als s-a declarat oripilat de aceasta optiune a mea care a coincis si cu a juriului. deci, dragule als, stiu ca esti prezent zilnic pe forum si apoi spumegi pe mp-uri, dar ma bucura noua ta functie de spumiera. parca ai face reclama la catalogul obiectelor inutile. sper sa primesc si maine dimineata mp-ul scabros de la tine. sa nu-mi lipsesti, te rog. cius.

bre doftore, mii de aplauze cu palme peste ceafa pt. intuitia ta apropo de ceylan. esti tata lor, cel mai bun critic de film din craiova, 'al mai tare din spital, te invidiem cu totii.
als este un critic de doi lei, omosexual, scrie in reviste proaste precum cahiers de cinema si vede filmele piratate in palatul cinemaului de la cannes. nici nu te compari cu el. respect!
gheorghe orban si baba is offline   Reply With Quote sendpm.gif