Thread: TIFF 2008
View Single Post
Old 10 Jun 2008, 15:19   #156
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Originally Posted by KORBEN:
5. mah gionloc, mah, daca imi ziceai in fata ca actorii din elevator sunt Ok te traumatizam mai ceva decat danieliuc.

io creca am nuantat ce ii cu actorii din elevator. is ok, in sensul ca nu is profesionisti si ca nu rateaza toate ipostazele. in povestea ultima din lift, cea prezentata retrospectiv - nu mai pomenesc ce era fiindca autorul filmului a rugat si liternetul sa extraga din textul meu - daca binevoiesc - orice referinta explicita la film; imi pare ca exagereaza Dorobantu in treburile astea, ca nu a facut nici un funny games nici un reservoir dogs, dar daca asta e fixu omului, ok! bun, sa revin, in secventa aia chiar mi s-au parut ok. in rest nu prea. si asta am spus - ca rateaza exprimarea furiei, disperarii, si ca uneori se comporta decent. boon.

aveti dreptate cu malaele!
asta e si senzatia mea, dar nu am spus-o atit de explicit. nu stiam ce sa spun despre daneliuc atunci.

eu as zice sa nu ratati Lake Tahoe, Joe Strummer - daca va fi proiectat, nu am verificat lista, Import Export, Paranoid Park si Ploy, de asemenea, daca va fi proiectat.
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif