View Single Post
Old 16 Nov 2014, 19:22   #44
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
Originally Posted by Twinsen:
Ai cerut pareri si ti-am zis-o pe a mea. Personal nu mi-a placut partea in care ziceai "voi cauta sa aleg filmele mai antrenante". Da, am inteles ca variantele ar fi propuse de participanti, dar cred ca sunt destul de capabili sa decida singuri ce film vor in turneu, fara sa aiba nevoie de o alegere suplimentara efectuata de tine dupa gusturile tale personale.

e ceva in neregula cu gusturile mele? glumesc.
data trecuta, cum am spus, o participanta mi-a trimis trei titluri de filme si a zis sa aleg eu unul dintre ele. oricare. am ales tinand cont de toata lista de titluri. am ales, daca imi aduc bine aminte, un noir, pentru ca in lista nu era noir.
deci, daca cineva imi trimite doua titluri in ordinea preferintei cu 1,2. primul intra in concurs. daca e vreo suprapunere de autor sau altceva nepotrivit, vom lua in considerare al doilea film. daca cineva trimite doua sau chiar trei titluri, fara ordine de preferinta sunt nevoit sa aleg eu unul. cum? in functie de celelalte de lista. vreau sa fie o diversitate cat mai mare. de exemplu daca am deja 3 horror nu voi alege inca unul. uite promit sa ma consult cu tine daca e cazul. pentru ca nu prea avem timp sa mai supunem la vot. din pacate nu e o democratie aici. vom forma un comitet. te prinzi?
__________________
Comme au cinema
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif