View Single Post
Old 15 Nov 2013, 20:51   #91
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Dar esti de acord ca sint multe lucruri pe care nu le-ai fi aflat daca n-ai fi vazut diverse documentare?

Sint documentare pozitive in alte domenii, despre locuri pe care nu le cunosti, frumuseti de care nici nu banuiesti ca exista. Eu sint interesata de toate, si bune si rele. Bineinteles ca ma intristeaza enorm orice stricaciune permanenta facuta pamintului si desi ar fi la fel de normal sa ne preocupe lucrurile pozitive de care aflam, cele negative ne consuma mai mult si din cauza asta ajungem sa vorbim mai mult despre ele. Daca nu vorbeste nimeni despre lucrurile negative care se intimpla mai aproape sau mai departe de noi ajungem sa nu mai vedem decit vopseaua roz pulverizata direct pe retina de cei care nu vor decit sa-si vada in continuare, nestingheriti, de cistigurile lor. Imi plac si mie destule droguri frumoase, dar imi place si cind sint adusa la realitate, nu stiu daca as putea trai la nesfirsit intr-o stare de feerie, fara sa ma mai intereseze ce se intimpla in jurul meu. Sint sigura ca exista documentare pozitive despre progresul tehnologic, care implica anumiti oameni, anumite companii, pionieri in domeniul lor trebuie doar sa le descoperim. Dar nu stiu carei corporatii ar trebui sa-i multumesc pentru ce face astazi, nu ce a facut ieri.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif