View Single Post
Old 09 Nov 2014, 15:57   #1
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
Un nou concurs - discutii

au trecut aproape doi ani de la ultimul turneu. forumul e cam gol, iar alte locuri in care sa discuti despre filme nici ca mai exista, cel putin eu nu cunosc. mie imi lipsesc discutiile despre filme, asa cum erau cele de aici, si mi-ar face mare placere sa le reluam.
ma gandeam ar fi interesant sa organizam un concurs precum vechile "turnee", in care fiecare sa vina cu o propunere de film, si daca ne adunam vreo 10 participanti (macar) sa le discutam pe rand, cate un film odata la doua saptamani sau ceva asemanator.
'concurs' sau 'turneu' mi se pare un pic cam nepotrivit ca denumire, pentru ca de fapt nu ne intrecem aici, doar discutam. alt nume n-am gasit, poate ar fi mai potrivit "colocviu", dar suna prea academic. va rog sa interveniti cu pareri. ii astept sa comenteze in primul rand pe cei vechi, care au participat deja. dar pentru a face mai atractiv concursul, mai ales pentru cei mai noi de pe forum, vreau sa instituiesc un premiu. un premiu pentru cea mai pertinenta si consistenta participare la discutii, premiu ce va fi votat tot de participanti la sfarsitul concursului, si care consta intr-un abonament digital la cunoscuta revista de cinema Sight & Sound:
http://www.bfi.org.uk/news-opinion/s...-subscriptions
voi lasa deschise discutiile pe acest topic mai mult timp, pana ne vom lamuri ce si cum.
astept opinii de la toti cei interesati. celor mai vechi cred ca le voi scrie si cate un pm ca sa-i fac atenti la topic. merci!
__________________
Comme au cinema

Last edited by Mercutio : 09 Nov 2014 at 19:07.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif