Thread: Vive la France!
View Single Post
Old 28 May 2004, 02:23   #33
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by herbert:
sunt usor antifrancez, asa ca nu discut "varfurile" cinematografiei franceze... care nici nu prea exista.
despre Andrei Pavel. e un "model" de roman mediocru, multumit cu ce a obtinut. el pretinde (si presa sportiva pretinde) ca se afla in elita tenisului, dar cara cu el - de vreo 7 ani - cateva kg in plus, vreo 4-5. mananca de crapa peretii tot ce-i gateste sotia/"bucatareasa" de origine germana. e un detaliu care spune mult despre sportivul Pavel. sa se chinuie el cu regim, cu diete, sa fim seriosi!!!... mananca mult, fara alegere, ca un pescar tabagit din constanta sau din delta dunarii...
n-a castigat turnee si meciuri, pentru ca nu rezista fizic. am privit meciul sau cu Mihail Iujnii din turul doi la roland garros. rusul l-a "alergat" si l-a sufocat... vai de capul lui! desi, asa mediocru cum este, a castigat peste 3 milioane de dolari din tenis.
tenisul mondial actual e mai sarac fara Pete Sampras.


Ei bine, as putea sa spun ca ai putina dreptate, dar vezi tu, Andrei Pavel(locul 11 inainte de Roland Garros) este cam tot ce avem. De kilograme nu am ce sa zic, asta e, sa zicem viciul lui care intradevar l-a facut sa nu poata sa creasca valoric de la an la an cum fac alti tenismani experimentati. Turnee poate nu a castigat cine stie ce dar meciuri importante a castigat destul de multe. As avea mai multe sa-i reprosez lui Andrei dar nu pot sa fiu atat de critic cu el din moment ce este singurul reprezentant de luat in seama al Romaniei de ceva ani de zile. Nu este constant, cam asta putem spune despre toti sportivii nostrii. Sunt experti in a urca si a cobori. Oricum Andrei apune acum si sa vedem ce-o iesi cu Hanescu asta sau cu ceilalti tineri ...(???)
Singurul film in care imi vine in cap ceva cu tenisul este Dial M for Murder a lui Hitchcock, ca ucigasul era fost tenisman.
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif