Thread: Teatru
View Single Post
Old 05 May 2004, 18:21   #10
Blanche
Senior
 
Blanche
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 118
Originally Posted by patraulea:
o.k.Argumentatie:cele mai multe specatacole bune,cea mai buna trupa,cea mai buna sala!Cand spui ca aceasta Comp.a lui Dan Puric e cea mai buna,e putin cam fortata nota.E buna si atat.Parerea mea.

Cea mai buna sala ???? Asta poate ca ar merge ca argument pe un thread de muzee/obiective turistice, in nici un caz ca argument pentru a recomanda un spectacol de teatru

Evident ca e putin fortata nota despre comp lui Dan Puric ... de-asta si urma un mic zambet ...
Sunt spectacole originale, nu semana cu nimic din ceea ce se joaca de regula in teatre, nici macar cu un spectacol de balet sau pantonima. Debordeaza de fantezie, nu exista timpi morti, sunt o incitante, participi la ceea ce e pe scena fara sa vrei. Treceri subtile de la umor debordant la meditatii profunde, si asta fara sa fie nevoie de nici un cuvant ...

Originally Posted by patraulea:
Teatrul Act e o chestie mica,insignifianta,care il are pe M.Iures in fata(care la randul lui de unde a venit? - Bulandra)

Mda ... si urmeaza si argumente de genul Iures are nu stiu ce defecte ???
Am recomandat un spectacol ..."Gunoierul" ... Iures nu joaca in el, nu-l regizeaza, nu vad de ce trebuie legat numele lui de recomandare
Si nici nu vad ce relevanta are marimea teatrului sau proprietarul lui.
Iures la randul lui a venit de la Craiova (printre alte locuri din care a tot venit ... ar trebui sa concluzionez ca polul talentelor teatrale e Craiova?
Blanche is offline   Reply With Quote sendpm.gif