View Single Post
Old 19 Feb 2017, 22:15   #202
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Asa e White. Forumul este al nostru Sa ne facem de cap ca doar suntem singuri (care mai posteaza).

Si acum terminand-o cu glumele, sa revenim la discutia serioasa pe care ai lansat-o. Chestia cu dubla negatie nu imi aduc aminte sa mi-o mai fi identificat cineva. Daca a facut-o (si vreau dovezi ), chiar nu am sesizat-o. Oricum, sper sa nu fi fost cazul si sa nu ma mai fi impiedicat si inainte in asa hal de propriile-mi ganduri. Dar si daca... nu e un capat de tara. Omul cat traieste invata.

Legat de o alta discutie a noastra, ea, polemica, nu avea nicio legatura cu o astfel de constructie nastrusnica. Pur si simplu discutam atunci daca un film e sau nu e optimist. Sau, ma rog, daca se poate sau nu privi astfel acea pelicula. Deci, nici o legatura cu cazul de fata.
Eu acolo mi-am sustinut punctu de vedere cu argumente "direct de la sursa". Adica na, citate cu subiect si predicat. Ba am inserat si complementele circunstantiale de loc si timp, specificand cand si unde au fost facute acele afirmatii.

Si in final, trebuie sa imi cer scuze pentru tonul sarcastic pe care l-am folosit in ultimul post. Am considerat ca acea formulare "comentariu meschin" se refera la review-ul meu si ca ar fi fost un atac nejustificat la ceea ce scrisesem. Acum am inteles si interpretarea celor scrise de tine, nu doar ceea ce mi s-a parut mie ca ar fi. Sorry man! Am luat-o personal si am reactionat sub impulsul momentului.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif