Thread: Eragon
View Single Post
Old 25 Jan 2007, 11:48   #9
spartacus
Senior
 
spartacus
 
Join Date: Feb 2003
Location: Anitals
Posts: 123
Send a message via Yahoo to spartacus
Total de acord cu ce a spus Faeron!... Recunosc ca, inainte de a aparea filmul, am cumprata cele doua volume ale ERAGON, pentru a ma pune la curent despre ce este vb, mai ales ca, prin vara anului trecut, se vorbea ca filmul va intrece LOTR. Cand a iesit filmul si l-am vazut, dezamagirea a fost crunta. Personaje-cheie din carte nici nu exista in film (Katrina - iubita lui Roran, varul lui Eragon, care devine motorul razbunarii si are un rol mare in urm-le doua volume/serii), orase care ar fi putut reprezenta puncte de reper in film nu exista nici ele, piticul Orik, ca sa nu mai vb de cei doi Gemeni - va amintiti de Matrix?)...
Ce mai, dezamagire crunta. Un film care, intr-adevar, ar fi putut depasi lesne LOTR daca ar fi avut parte de un regizor adevarat si un scenarist cuminte, care sa respecte cartea ce a stat la baza filmului. PACAT! Daca filmul ar fi incaput pe mina lui Jackson de la LOTR, am fi asistat la un regal cinematografic, altfel este ceea ce este... o pierdere de timp si nervi pt fanii genului.
__________________
"Cind beau ma simt ca o sugativa!"
spartacus is offline   Reply With Quote sendpm.gif