View Single Post
Old 10 Feb 2010, 12:12   #11
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da. N-am retinut-o pe Eugenia Vodä pentru nici un articol de cinema cu adevärat valoros; textele ei din "Cinema", cu ani în urmä, mä frapau doar prin platitudine si plictisealä; în schimb, stiu cä e o adoratoare neconditionatä a lui Zizi Bostan. Odatä, prin 1986, o elevä a mea a îndräznit sä-i spunä, doar ca o opinie, cä nu-i prea pläcuse filmul "Promisiuni". Jeni Vodä a fäcut o crizä, certând-o cä-si permite s-o "murdäreascä" pe o divinitate neprihänitä ca Madam Bostan. E un incident de acel tip care, prin natura lui, nu mai poate fi considerat "accidental", ci simptomatic.
Mai recent, întrebärile de tip subretä pe care le tot pune invitatilor de la "Profesionistii" îmi trezesc un chef nebun sä cer public inventarea unui dispozitiv prin care sä tune-out anumite voci din emisie, läsându-le doar pe celelalte.
...Mä rog, toti putem avea simpatiile si antipatiile noastre - dar nu ti se pare semnificativ cä, de când se tot macinä topicurile astea douä cu criticii, äla-io äla-io, nimeni nu si-a amintit, mäcar, de numele ei, pânä acum...?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif