View Single Post
Old 27 Apr 2013, 17:56   #58
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Nu stiu daca o sa aveti rabdare sa-l vedeti, cei mai multi poate vor spune, "iar se discuta despre GMO, pierdere de timp". NU e un documentar artistic, nu e nimic interesant de vazut, doar de ascultat, procesat in creier. Ni se pregateste o moarte (a pamintului asa cum il stim) mult mai rapida decit banuim. Deja s-au facut copaci GMO si pomi fructiferi GMO. Daca pina acum aveam doar plante care traiesc un an, de data asta avem un organism activ GMO care distruge constant viata in jurul lui, care contamineaza ceilalti copaci pe o raza de sute de km. Mi-e pur si simplu imposibil sa-mi imaginez ce e in mintea celor care promoveaza bio-tehnologia asta. Cum poti fi cu constiinta impacata stiind ca distrugi viata copiilor si nepotilor tai? Mi-e asa o sila de toate corporatiile care nu cauta decit cistigul, fara sa aiba scupule ca distrug tot in jurul lor (fara sa mai punem la socoteala vietile celor care-si pierd culturile). In India, daca cel care are datorii moare, datoria e anulata, asta-i motivul pentru care e cea mai mare rata de sinucideri in rindul fermierilor. Nu am idee cum e in alte tari, daca datoriile se transfera urmasilor, poate da.

http://www.youtube.com/watch?feature...v=w437uQf_A7c#!
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif