View Single Post
Old 30 Apr 2009, 18:53   #15
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Mistah J:
Ok, profit de puţinul timp liber pe care îl am şi vă spun şi eu:

Harley Quinn (Harleen Quinzel) - e vorba despre o fată superbă (cel puţin în varianta originală creată de Paul Dini), inteligentă (fostă-psihiatră de meserie), delicată, amuzantă, nebună, îndrăgostită şi loială. Both the perfect mind-controlled slave and the ideal girlfriend. Well at least in my opinion.
Batgirl (Barbara Gordon) - mă refer, din nou, la versiunea DC. Pur şi simplu simpatică şi frumoasă. Plus că mai e şi supereroină. Fără superputeri.
Supergirl (Kara Zor-El) - tot versiunea DC. O personalitate interesantă şi un aspect fizic drăguţ. Per total: o prezenţă atrăgătoare.
Emily, the Corpse Bride - e frumuşică, fragilă şi tot ce-şi doreşte este să fie fericită alături de un om care să o iubească suficient de mult încât să îi fie soţ. Plus că Helena Bonham Carter i-a conferit una dintre cele mai drăguţe râsuri.

Mi-a mai plăcut un pic şi de Ginormica, da' nu ştiu dacă suficient de mult încât să o adaug la lista de "crush-uri animate". Nu prea o "fancy" pe Reese Witherspoon prea tare, da' personajul a fost simpatic şi atrăgător d.p.d.v. estetic.


Deocadată... atât.
Of,of mai mai,ce cult naiv,cata adoratie chioara,cata perversitate nevinovata ...cate refulari de nefu.
Harley e din benzi desenate ,nu din animatii si destul de putin cunoscuta,sincer,mi se pare creepy,desi,mdah,are silueta frumoasa.
Alealalte sunt niste caricaturi,te repeti la faza cu atragatoare,nu-i atragatoare nici una in nici un fel.
Emily din Corpse Bride inspira un sentiment de compasiune,in nici un caz nu poate excita la modul serios un barbat,baietel voiam sa scriu,doar daca are tendinte necrofile(inca unul).
Ginormica"personaj atragator din p d v estetic" ce pleonasm ,mare,enorm,gretos,ca si muierea aia gargantuelica...
Of,speram la mai mult,as dau eu exemple,dar iar o sa faci spumitze inconsistente de adolescent gras si plin de cosuri(asa te vad ) ca am scris aberatii.
Am sa incerc in dormitor un costum de catwoman.Rrrrrr.

Last edited by Pauline Kael : 30 Apr 2009 at 19:02.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif