Thread: 300
View Single Post
Old 26 Mar 2007, 06:36   #60
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
blablabla
bateti cimpii fara nicio gratie!
AR TREBUI SA FIM CU TOTII SPARTANI - asta e concluzia
dar nu putem fi pt k am decazut
dk am fi fost spartani teroristii arabi s-ar fi kkt p ei d frik
ac film e un memento melancolic al mizeriei kre a devenit occidentu
d ac eu insist p 'programu' ideologic (negat d realizatori): e F BINE k s-a facut ac film (dincolo d calitatile plastice si d pur entertainment) pt a n arata cit d mici am devenit (prin comparatie cu spartanii) din motive d educatie crestina (which s.ucks! d aici ni s trage si vesnicul sentiment d culpa p kre-l tirim d 2 milenii :sick: ) si c inseamna curaj adevarat!

sigur k ' deshteptii' vor spune k el (curaju) nu vine din minte... OF COURSE NOT! el tre sa vina din vintre - from the guts, altfel nu mai e curaj ci strategie
inteligenta va gasi intotdeauna scuze pt a nu face lucruri 'nebunesti' - una dintre scuze fiind inteligenta insasi! or, ac film e un manifest pt o (imposibila din pakt! ) intoarcere la acea umanitate salbatik, primitiva, kre avea foc in piept si singe-n p.ula

d fapt, spartanii sint idealul, dar - cum spunea norma desmond in 'sunset boulevard': 'filmele au devenit prea mici' - o putem parafraza: realitatea (sau istoria) a devenit prea mik

acu intelegeti d c imi place atit d mult ac film?

pt pitbull

rizi cam mult in ult timp
tu esti constient d faptu k orice film d propaganda, inerent boombastic, are o doza d ridicol? da? pai, atunci c t mai miri??
parerea mea e k judeci filmu prea strimt, in fctie d niste 'categorii obiective' p kre un film k asta s pisha suveran: e k o mostra d arta bruta p kre connaisseur-ii o resping dezgustati in timp c vizionarii o proclama arta viitorului
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif