View Single Post
Old 15 Mar 2004, 19:17   #29
Pink Panther
Senior
 
Pink Panther
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 77
Dupa parerea mea, este intotdeauna bine sa citesti si cartea si sa vezi si filmul! - asta pentru o idee cat mai corecta asupra ambelor variante!
In cazul lui John Grisham avetzi ce citi...si avetzi si ce filme vedea...
firma, cazul pelican, clientul, a time to kill, hmmm. ce mai era... a..da.. runaway jury !
Pot sa zic ca am citit toate cartile lui Grisham - este preferatul meu - si este intotdeauna o placere sa descopar apoi si filmele! Dintre cartile lui imi aduc aminte ca "The Chamber" (Camera Mortii) mi-a dat de gandit mai mult ... adica de ce ajungi sa tzii cu condamnatul la moarte,desi stii ca este vinovat...

De curand mi-a cazut in mana si Maestrul - sunt de-abia la jumatate, dar pare foarte buna - a revenit ideea avocatului care da de cazul vietzii lui ! imi place - iti spun mai mult dupa ce termin!

Stiu ca Un altfel de Craciun (Skipping Christmas) nu e ca celelalte romane, de-aia am si spus ca va fi pe placul tuturor, si celora care nu-l indragesc pe Grisham...
Pe langa Skipping, pana acum Grisham a mai avut 2 astfel de incercari (Campionul din Arkansas / Painted House, dar si Bleachers care va aparea si la noi prin vara - acesta este despre lumea baseball-ului in Liga Mica) si s-au bucurat de succes.
Cred ca de-acum incolo vom avea parte alternativ de un roman cu procese, si unul in alt stil in fiecare an...

Last edited by Pitbull : 03 Aug 2009 at 19:36.
Pink Panther is offline   Reply With Quote sendpm.gif