Thread: Tennis
View Single Post
Old 03 Apr 2015, 10:42   #12
XShadowX
Junior
 
XShadowX
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 45
BRAVO Simona Halep !!! ... suntem mandri de tine

”Este ok, ea a fost mai bună decât mine. E mai bună decât mine pentru că e numărul 1 în lume şi pentru că e Serena”, a declarat Halep, care va continua să ocupe locul 3 mondial, în spatele Serenei şi al Mariei Şarapova. În finala de la Miami, programată sâmbătă seară, Serena Williams o va întâlni pe Carla Suarez Navarro.
”Am fost un fan al Serenei de mult timp, am învăţat foarte mult de la ea. Când câştiga un turneu de Mare Şlem, eram ca un copil şi îmi plăcea să o privesc, cum joacă şi luptă până la final. E numărul 1 şi câştigă în continuare turnee, e minunat ce face pe teren. O respect atât profesional, cât şi ca persoană”, a încheiat Halep.

Va prezint cateva reactii din presa internationala dupa meci :


Chris Evert : "Nimeni nu poate face nimic când Serena joacă astfel"

"Simona Halep poate deveni marea rivală a liderului WTA"

"După o luptă aprigă, Williams se impune în faţa lui Halep la Miami", a notat tennisnow.com
"Serena Williams a supravieţuit unei riposte dure a Simonei Halep şi a acces în finală. Williams s-a forţat din toate puterile pentru a o face KO pe Simona Halep în primul set al semifinalei lor de la Miami, dar Halep a determinat-o pe Williams să joace trei seturi şi a fost aproape să-i administreze o înfrângere. În cele din urmă Williams a trecut de Halep, scor 6-2, 4-6, 7-5, obţinând a 20-a victorie consecutivă. Felul în care joacă i-a făcut pe mulţi să considere că românca poate fi marea rivală a lui Williams în anii următori. Rămâne de văzut dacă va fi aşa, dar chiar şi posibilitatea ca o jucătoare să ameninţe supremaţia lui Williams este o veste pentru WTA, circuit în care Williams a doborât multe «pretendente la tron» în ultimii ani", adaugă sursa citată.

"Duelul ar fi trebuit să aibă loc luna trecută în California, la Indian Wells. Dar în sfârşit seria de victorii a Serenei Williams a coincis cu cea a Simonei Halep, şi a meritat aşteptarea. Am asistat la lovitură după lovitură. A fost dictarea lui Williams împotriva îndemânării lui Halep în a dactilografia. Şi Williams a reuşit să găsească soluţii pentru a se impune", menţionează şi New York Times.

"Americanca şi Simona Halep au oferit publicului din Miami un spectacol superb în semifinale. Şi în ciuda rezistenţei sale frumoase, românca a fost învinsă de numărul unu mondial", scrie Le Figaro

"Serena Williams a câştigat un meci epic, Simona Halep învinsă la fotofinish", a notat tennisworlditalia.com. "Spectacol mare în a doua semifinală a turneului, un meci foarte frumos", adaugă sursa citată.
XShadowX is offline   Reply With Quote sendpm.gif