View Single Post
Old 01 Dec 2014, 11:17   #174
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Originally Posted by Twinsen:
Pentru ca vad ca sunt participanti care iau deja mai multe filme si poate incep deja sa se uite la ele, as vrea sa fac o precizare. Desi filmul propus de mine poate fi vazut fara nicio problema independent de seria din care face parte, cei care vor un pic de background suplimentar ar putea sa se uite intai si la "Kara no Kyoukai 2: A Study in Murder". In timp ce partea a 5-a e o capodopera a genului, partea a 2-a e doar un anime bun, de o ora, care introduce universul si o parte din personaje. Repet, nu e deloc necesar sa-l vedeti ca sa intelegeti filmul din turneu, dar cine stie, poate sunt 1-2 persoane care vor imersiune suplimentara.
sau, daca vrea sa le urmareasca pe toate, eu, le-am vizionat, la recomandarea unui prieten in ordinea cronologiei actiunii si nu in ordinea cronologica a lansarilor lor. Ordinea ar fi asta: 2, 4, 3, 1, 5, 6, 7,si ultimul, dar nu necesar este epilogul, epilog ce il puteti gasi doar ca bonus pe dvd-uri.
Si asa este destul de greu de inteles... goluri inca apar in poveste... Nu stiu cartea, nu am citit-o, poate ea umple aceste goluri sau, poate, aceste goluri se datoreaza si regiilor, regizorii fiind aproape diferiti la fiecare episod. Nu stiu ce sa spun, poate Twins ne ajuta cu trilema asta
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif