Thread: "Wanted"
View Single Post
Old 24 Jun 2008, 10:04   #2
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Re: "Wanted"

Originally Posted by Pitbull:
Multor confraþi, în majoritate absolut competenþi ºi respectabili, le-a displãcut total filmul - pânã la a-l comenta în gura mare, ironic, la proiecþie. Îi înþeleg ºi regret cã... n-au înþeles, la rândul lor, despre ce era vorba-n propoziþie - astfel, ratând savoarea unei distracþii de zile mari. Cãci în "Wanted" nu e nimic de luat în serios

nu le-a zis nimeni ca-i film cu supereroi?

Originally Posted by Pitbull:
mai ales în punctul culminant al cãderii vagonului în prãpastie - un canion mai ceva decât toate faliile interminabile ale lui Peter Jackson, din "King Kong" ºi câteºitrelele "Lord of the Rings" la un loc.

dar si cel din Rondul de noapte, unde se confrunta interminabil fortele binelui si-ale raului. Doar ca aici se lupta mai degraba adevarul si minciuna. Sau stiinta si nestiinta.

iar scena cu Dodge Viper-ul rosu este tot un... auto -omagiu: vezi scena din Rondul de Zi, cu masinuta facand slalom printre... ferestre

eu m-am distrat teribil la Wanted si cred ca mai merg o data sa-l vad. Si o sa revad si Rondurile, pentru ca n-am putut sa nu regret acrobatiile total viewer-unfriendly ale lui Bekmambetov din filmele sale rusesti.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif