View Single Post
Old 04 Dec 2014, 16:09   #3425
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Originally Posted by fresie:
[
Tu ai dreptate in ceea ce spui, doar ca atunci cand se intampla acest lucru, se primeste mesaj cu titlul ”Penalizare activitate fotograf”. Noi, sau cel putin eu, nu vorbesc de acest lucru. Vorbesc de disparitia punctelor in conditiile in care nu am adaugat nici un fel de continut wiki luni de zile, iar punctajul scadea.
Mai exista o regula care se refera la faptul ca nu se mai aproba capturi la filme aparute dupa anul 1970. Aceasta este o regula aparuta mai nou, dupa ce s-au aprobat mii de capturi. Nu este corect ca dupa aprobarea continutului care respecta regulamentul la vremea respectiva, acum, dupa ani de zile, sa se recurga la penalizari.

De vreun an jumate nu s-a mai aprobat niciunfel de captura din filme , nici macar postere nu s-au mai aprobat in ultimele 4 luni.(de 4 luni pozele trimise pt filme stau si asteapta doar doar le aproba sau dezaproba cineva) .Doar pe la pozele actorilor ne mai baga in seama si acolo cu mare intarziere.Cat despre aprobarea capturilor , mie mi s-au aprobat cam 3% (vreo 3000 ) din cele de dinainte de 1970 , si cam 1% din cele de dupa 1970 (vreo mie) , fara nicio noima au fost aprobate /dezaprobate , fara sa tina cont de raritatea filmului , rezolutie , a depins doar pe ce parte s-a sculat (dez)aprobatorul.Ai dreptate la faza ca regulamentul nu are cum sa fie retroactiv.

Last edited by cosmin742000 : 07 Dec 2014 at 20:26.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif