View Single Post
Old 08 Mar 2003, 22:21   #9
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
da ricciotto, recunosc ca uneori sunt extrem de enervanta...mica si rea (ca si avatarul!)...un adevarat scorpion! :wink:

mi s-a parut normal ca din moment ce propunem ce subiecte ar merita sa fie incluse intr-un 'Best of' am putea sa le si discutam un pic...altfel, vom avea doar o mare lista se sugestii si nimic concret...spui ca nu incerc sa 'construiesc' nimic si doar comentez, dar mesajul meu contine o alta propunere pentru acest subiect...este drept ca nu e foarte precisa, dar voi rezolva si aceasta problema...probabil ca te asteptai sa apar cu o lista de 10 subiecte sau mai mult...imi pare rau, dar imi amintesc de ele pe parcurs!

ar trebui sa inteleg ca tu vrei sa grupezi anumite subiecte dupa diferite criterii?ceva de genul: "cele mai populare discutii" - si sa apara o lista a discutiilor care au reusit sa adune cei mai multi useri, sau "cel mai longeviv subiect" - si sa apara o lista a discutiilor care au stat cel mai mult timp pe prima pagina?...ma rog...sunt doar exemple...vreau doar sa vad ca inteleg ce propui tu!

cat despre subiectul "Vlad...", eu n-am zis ca n-ar fi un subiect interesant...pentru ca a fost...cel putin, mie mi-a placut...dar io nu mai este pe forum, nu mai scire...care este rostul sa readucem in atentia userilor un subiect in care omul cheie lipseste! daca e cineva interesat de el, ok, sa-l caute, sa raspunda...dar mie mi se pare aiurea sa sugerez lumii sa se duca sa se uite la el (pentru ca eu asta cred ca e scopul lui "Best of" sau gresesc din nou?) cand cea mai importanta persoana lipseste...discutiile dintre producatori si useri era o idee excelenta ca si cea a discutiilor dintre regizori si useri..dar ce pot face daca nici io si nici Constantin Fugasin, nu mai acceseaza site-ul...ei nu mai sunt aici pentru a raspunde intrebarilor userilor...si atunci de ce sa cream aceasta impresie? este minunat ca unii dintre noi au avut sansa sa vorbeasca direct cu astfel de oameni, dar nu putem garanta ca acest lucru se va mai intampla...si atunci mi se pare un pic nedrept pentru userii noi sa le aratam ceva de care ei nu mai pot beneficia...asta cred ca e una din calitatile pe care ar trebui sa ale aiba orice subiect de pe aceasta lista....sa fie un subiect deschis! sa se poata relansa...nu vad "Best Of" ca un muzeu! nu stiu...eu asa gandesc...

am inteles si de ce vrei tu sa se modifice, intr-o mica masura, anumite subiecte...ar fi sublim!discutii cu titlul potrivit, fara interventii inutile, lipsite de comentariile rautacioase, pe care le-a si adus in discutie Amyd...si mie mi-ar placea...in restul forumului discutiile s-ar pastra asa cum au fost ele scrise (desi e foarte greu de realizat mai ales de cand s-au introdus butoanele de edit si cel de stergere a mesajelor...eu as propune scoaterea lor dar sunt convisa ca nu e nimeni de acord asa ca de ce sa ma mai chinui)...iar aici, s-ar extrage ce e mai bun din ele! repet...o idee geniala...eu te intreb insa cine sa faca acest lucru? cine sa decida ce e bun si ce nu?cum as putea sa hotarasc eu, intr-o discutie la care nu am participat, ce e valoros si ce nu? cum sa aleg ce e bun, dintr-o discutie pe care nu o inteleg? hai sa vorbim si despre subiectul asta...chiar vreau sa vina lumea cu propuneri! eu consider ca nu merge! asta e parerea mea... dovediti-mi ca gresesc! sper totusi sa nu socheze pe nimeni faptul ca voi comenta sugestiile!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif