Thread: Oscar 2013
View Single Post
Old 11 Jan 2013, 16:41   #12
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Faptul ca nu am fost nominalizati nici anul asta este atat de previzibil incat nici nu mai merita sa ne batem capul. Imi pare rau pentru Malaimare Jr. Sunt sigur ca a facut o treaba excelenta mai ales ca "There Will Be Blood" a luat premiu pentru imagine, iar o nominalizare acum ar fi venit ca o noua incurajare pentru un regizor atent la calitatea imaginii precum Paul Thomas Anderson.
Eu cred ca Lincoln va matura totul in cale (nu am vazut filmul, vreau sa il vad), dar imi bazez opinia pe considerentul ca pare exact genul de film care ar lua cele mai importante premii. Nu inteleg ce cauta acolo "Beasts Of The Southern Wild", cel putin la Cel Mai Bun Film Si Actrita in Rol Principal. E un film care se bazeaza pe insolit si pe senzatii, foarte frumos, dar mai mult de atat nu ofera in ciuda imaginii, montajului si a efectelor speciale impecabile. Pustoaica e ok, dar nu de Oscar. E un trend sa nominalizezi copii si adolescenti in zilele noaste.
Sunt curios in legatura cu Silver Linings Playbook pentru ca David O'Russell este un bun regizor, iar Jennifer Lawrence este o continua incantare chiar si in filme slabute precum "The Hunger Games".
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif