Thread: Oscar 2013
View Single Post
Old 11 Jan 2013, 14:09   #9
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Ai zis ca n-ai vazut Life of Pi,Lincoln sau Zero Dark Thirty si nici de The Master nu-mi amintesc sa fi zis ceva pe forum,dar in rest mi se par niste reactii de knee jerk.

Nici The Master n-am vazut, nici Silver Linings Playbook. Ma bazez pe o anumita experienta cu chestiile astea. O sa vad daca am dreptate.

Originally Posted by Kriss_Kringle:
E destul de deplasat sa pui un film vazut langa un trailer si sa zici ca trailerul il bate la capitolul imagine,dupa parerea mea.

Nu e. Am vazut TDKR si stiu foarte bine ce are de oferit. Imaginea nu e deloc impresionanta. Din moment ce trailerul de la The Master ofera imagini mult peste ce ofera TDKR ca intreg cred ca e destul de sigur si nehazardant sa spun ca imaginea e peste.

Originally Posted by Kriss_Kringle:
Eu am comparat Skyfall cu TDKR pentru ca se afla amandoua cam in acelasi gen,si cum am spus in postarea anterioara,primul e inferior la aproape toate capitolele fata de al doilea.

Poate ai dreptate, doar ca tu bagai in socoteala asta doar pe TDKR si pe Skyfall, cand sunt atatea filme mult mai impresionante la capitolul imagine decat TDKR.

PS: Sunt doar niste impresii proprii, you know... datul cu parerea. Nu trebuie sa iei vreo ceva personal pt ca nu e in intentia mea. Oricum mi se pare ca nu merita sa fie luate prea in serios premiile astea. Avem destula experienta cu ele ca sa stim ca niciodata nu merg cum am prefera noi. Cred ca trebuie privite degajat, de la o anumita distanta.

Last edited by Liviu- : 11 Jan 2013 at 14:15.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif