Thread: Oscar 2013
View Single Post
Old 11 Jan 2013, 13:40   #7
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Kriss_Kringle:
TDKR merita cu varf si indesat 2 nominalizari.Una pentru imagine

N-as zice. Cred ca sunt multe alte filme cu o imagine mai reusita din punct de vedere artistic decat cea din TDKR. De exemplu doar trailerul de la The Master bate intreg TDKR la capitolul asta.

Originally Posted by Kriss_Kringle:
Daca Life of Pi nu ia Oscarul pentru efecte speciale,undeva in lume un iepuras o sa moara.Serios acum,Avengers si Prometheus sunt pistoale cu apa pe langa ce s-a facut in filmul lui Ang Lee.

Eu cred ca o sa-l ia si pe cel de imagine pe principiul de anul trecut, cand Hugo a luat total aiurea in fata lui ToL. Inca n-am vazut Life of Pi si s-ar putea chiar sa-l sar din moment ce am citit cartea si stiu cam ce are de oferit pe plan narativ, adica aproape nimic. De curiozitate m-as duce totusi pentru partea tehnica.

Originally Posted by Kriss_Kringle:
Ar fi chiar ironic ca Bigelow sa nu castige nimic si Zero Dark Thirty sa fie filmul mai bun in comparatie cu supraestimatul Hurt locker.

Ca tot ai zis, eu cam sunt in tabara Hurt Locker si, prin urmare, nu mi se pare supraestimat. Si decat sa ia Lincoln parca as prefera pe Zero Dark Thirty. Nu am vazut pe niciunul, dar sunt sigur ca e mult mai echilibrat si mai putin melodramatic... based on past experience. Bine, 0D30 nu prea mai are sanse serioase din moment ce a pierdut nominalizarea la regie.

Originally Posted by Kriss_Kringle:
Nominalizarea lui De Niro sa fie oare scanteia revenirii pentru el?M-as bucura daca ar iesi din underachievement-ul prin care a trecut in ultimul deceniu,dar nu sunt asa de optimist.

Nu. Si tare mie ca s-ar putea sa fie chiar in plus printre nominalizatii la rol secundar.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif