View Single Post
Old 24 Oct 2004, 02:52   #57
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Ok, am inteles, fitos=cult. Pentru Top 10 nu as vrea sa-l vad pe Greenway aparand pentru ca eu personal il urasc cu toata fiinta mea. Pur si simplu nu suport filmele lui, mi se pare extrem de pretentioase si mi se pare ca de fapt nimeni n-are nimic de zis, dar s-au apucat si ei sa faca un film... Prospero's books mi s-a parut cea mai mare oroare la care mi-a fost dat sa asist... Totally painful experience. Cat despre Tarantino, nu ma socheaza deloc sa apara in top 10... De fapt poate ca ar trebui sa apara, dar mai pe la coada... Si la el, eu am niste rezerve... Imi plac Pulp Fiction si Reservoir Dogs, chiar foarte mult, desi it's not my favorite cup of tea, dar Kill Bill mi s-a parut cam de doi lei. Am zis si eu ca n-as vrea sa vad Tarantino si Greenway pe primele locuri numai pentru ca dupa parerea mea, in topul filmelor astea 'de arta', intai trebuie sa apara Bergman, Kurosawa si dupa aia si ceilalti... In fine: nu-s experta! Ziceam si eu... mai ales ca imi imaginam ca ar fi si lume care l-ar pune pe Greenway in capul listei. Edit: si multumesc Herbert si Mala de sugestii, cat si pentru frumoasa formula 'nostalgica'... Oh yes....
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif