View Single Post
Old 27 Jul 2009, 10:01   #9
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Asa mi s-a parut mie, vazandu-le unul dupa celalat.

6le e intr-adevar slab, dar nu mi se pare ca iese din nota 5ului. E mai dezamagitor fiindca prezinta in mod slab niste evenimente foarte importante si dramatice din carte si fiindca nu are un echilibru prea bun. Trebuia dedicat mai mult timp partii de final (cautarea horcrux-ului & co) si anumite scene importante sunt slab facute, desi nu mi se pare neaparat ca lungimea e problema principala.

Dar pe de alta parte, nu mi s-a parut prea lung per total, nici nu m-am plictisit groaznic, si m-am distrat in cateva randuri. Rickman si Broadbent sunt super, chiar daca primul ar fi meritat mai mult timp pe ecrane, iar dincolo de cateva replici idioate sau total in plus, a fost in ordine in contextul dat.

Ah, si oricat ar incerca, de Radcliffe asta nu se lipeste vreun dram de talent actoricesc. Cum o fi tras el concluzia ca atunci cand esti foarte norocos si ai incredere ca totul va merge asa cum trebuie pentru tine, te comporti ca un debil? Iar Emma are intr-adevar cateva scene in care pare pe langa - desi, uitandu-ma de exemplu la cea cand Ron ii spune ca are ceva spuma pe gura, iar scena se opreste brusc cu ea prezentand o reactie foarte exagerata, ma gandesc ca e vorba fie de o scena din care s-a taiat, fie Yates era dus cu pluta si nu a vazut cat de deplasata e reactia.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo

Last edited by PoliFanAthic : 27 Jul 2009 at 10:06.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif