View Single Post
Old 23 Sep 2017, 11:22   #8
victor_homescu
Guru
 
victor_homescu
 
Join Date: Dec 2016
Posts: 631
alte intamplari...

C,e tare de tot intrebarea (sincer,ma bucura).Asta inseamna,cel putin,ca din prea putinii care mai scriem/ne asternem gandurile in paginile astea,avem aplecare in a ne citi unii pe ceilalti.Uneori,cu de bine,alteori,cu oarecari critici (absolut de inteles,intre intelectuali),dar lucrul asta conteaza.Presupune respect reciproc.Iar,eu o spun raspicat,apreciez,atat putinta de a scrie cat si curajul de a face public asta.Trebuie curaj,fiind destui cei care asteapta a ne balacari.
De cele mai multe ori stim ce,cat,cum,si despre ce scriem.Fie proza,poezie,cate un articol,o recenzie,sau,pur si simplu,cand luam atitudine.Sau cand spunem ce piesa muzicala ascultam ori cand dedicam celuilalt ceva in care credem.
&
randurile de mai sus - in anul trei la facultatea de drept,sediul materiei/Drept penal special,dar si pe la disciplinele facultative (psihologia juridica)-frumosi ani/90/in poezie era generatia nouazecista.
- de plagiat,nu-mi fac probleme/am scris ca se regasesc in spatiul public.
- iar,cate ceva,si din specificul de zi cu zi/al profesiei (am avut cazur cu animale din astea).O profesie care obliga sa citesti sa fii informat
- meseria mea e publica.Ceau
victor_homescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif