View Single Post
Old 21 Jan 2005, 02:24   #21
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
White Noise (2005), thriller mediocru, Michael Keaton îsi pierde sotia într-un accident, apoi aflã de la un grãsan cã poate stabili contact cu ea moarttã prin EVP, adicã sunete (si imagini) din lumea celaltã captate pe frecvente radio;

îsi face omul un nou hobby si începe sã primeascã info despre crime care urmau sã fie comise, apoi el încearcã sã-si dea seama de unde vin de fapt semnalele..si îsi dã seama cã existã si un bad guy; are cîteva secvente în care era sã mã sperii, dar în rest neconvingãtor..; se încadreazã în trendul mai nou în care bad_guy-ul nu e din cercul de personaje "cunoscute";

tot la categoria thrillere nereusite, Freeze Frame (2004), o productie irlandezã, dacã mi-am dat eu bine seama..; cu un individ care se filma toatã ziua ca sã aibã dovezi nu fie acuzat de ceva ce n-a comis; purta montatã pe piept o camerã si cînd iesea la cumpãrãturi; tipul fusese acuzat de o crimã triplã pe care nu a comis-o, si rãmãsese marcat..;

interesant la început, stilul underground, imagine, dar degenereazã repede..finalul e total banal;
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif