View Single Post
Old 26 Jan 2015, 13:30   #29
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
si anume ce mercutio?
Nu stiu unde am scris asa ceva cu ideea se pierde in mesaj. Daca am facut o astfel de afirmatie, scuze, dar a fost probabil o eroare de redactare.
Legat de cadre "prost incadrate" dpmdv, desigur voit luate asa de catre regizor, nu sunt singurul care le-a remarcat.
nu folosesc termeni tehnici pentru ca nu sunt de specialitate. Daca eram, mai mult ca sigur ca nu pierdeam timpul cu acarici ca noi. Iar voi, daca sunteti avizati, nu stiu de ce sunteti pe aici. E un forum, nu curs de regie.
nu ma dau cunoscator pentru ca nu sunt. Sunt doar consumator. Chiar la orice postare tin sa precizez sursa de unde am luat anumite detalii. Nu imi asum merite necuvenite.
Chestia cu motivarea si implicarea lui Cassavetes este pe net... felul in care i-a transmis regizorul lui Gazzara ideea lui despre aceasta lume interlopa.
Ca imi place sau nu, e dreptul meu. Iar ca "nu incerca sa justifici acum tot ceea ce nu-ti place tie", e ... judeca singur ce ai scris pentru ca eu ma abtin.

Ps. Ultima precizare nu era un argument pro sau contra acestui film. Era un fapt divers pe care l-am considerat interesant. Dar deh! Voi astia avizati ... stiati lucrurile astea si va deranjeaza sa le reparcurgeti.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif