View Single Post
Old 28 Aug 2015, 20:47   #40
1MicuCelUmilSiViril
Guru
 
1MicuCelUmilSiViril
 
Join Date: May 2015
Posts: 552
Ce de treaba a fost pe aici!
Desi nu sunt eu amfitrionul, pe mine ma bucura prezenta lui cosmin742000 aici si de aceea il salut si pe el calduros.
Din listele sale am vazut si eu cam jumatate si sunt filme bune. Multumesc pentru recomandari!
Anaemona, toate serialele englezesti expuse sunt de valoare. De "East is east" nu stiam, multumesc!
Eu am zis seriale englezesti pentru ca astea imi plac cel mai mult.
La serialul Goodness Gracious Me actorii sunt foarte talentati.
Hababam Sinifi am vazut si eu acum cativa ani, dar, pentru publicul larg zic, ca cei obisnuiti de pe aici stiu sigur ca ma inteleg, inainte de a vedea filmele trebuie sa stiti cate ceva despre cultura turceasca, altfel vi se par o porcarie, ricoseaza puternic, nu se prinde nimic!
Am vazut si Mis, demult, dar pe mine nu m-a impresionat.
In afara de cele pe care le-am spus incepand de pe prima pagina, din filme neenglezite pe care le-am vazut in ultima vreme si de care imi aduc aminte pe moment, amintesc:
Beli lavovi, un film sarbesc amuzant,
Mission London (2010), bulgaresc, foarte hazliu, scuze daca cumva am mai amintit de el,
Les Fous Du Stade (1972), ca sa zic si unul frantuzesc,
trebuie sa va zic si de unul ceh, chiar daca l-am vazut acum cativa ani, de doua ori, insa, si am ras tare la el, Skritek se numeste, 2006 pare-mi-se, nu are cuvinte, nu trebuie subtitrare, e bun, am mai vorbit de el, dar unii nu il apreciaza, acum se poate spune cu trecerea timpului, poate pentru ca se vad acolo, eu m-am distrat de minune,
si, pentru ca asta era intrebarea, la urma urmei, serialul care m-a amuzat cel mai tare, unul nordic numit Tura de noapte - The Night Shift (2007), asta ca un P.S. la seriale.
Seria are 12 episoade (mai sunt doua serii, dar in alte locatii) si zice despre trei bravi islandezi: unul cu 5 facultati, care a ajuns sef de tura intr-o benzinarie sau motorinarie si pentru care nu exista altceva pe lume mai maret decat Suedia, altul care a facut cea mai proasta alegere, a lasat medicina ca sa lucreze in acest loc, iar celalalt e asa, ceva la moda, dar se descurca bine, e de baza.
Impreuna impart tura de noapte.
Desi pe timpul noptii pot apare tot felul de ciudati, eu zic ca mai ciudati ca ei n-au de unde sa apara.
Sunt faze bune si sunt distractivi.
1MicuCelUmilSiViril is offline   Reply With Quote sendpm.gif