View Single Post
Old 03 Sep 2012, 15:50   #249
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
Originally Posted by Twinsen:
Originally Posted by Mercutio:
procedura de alegere sa fie ceva de genul: fiecare afiseaza lista sa "de vazut", sa zicem de vreo 15 filme (sau mai multe), selectam filmele care apar mai des, de fapt procedam ca la S&S, facem un top care va constitui lista turneului. ce parere aveti? ar fi mai tentant?
Eu nu vad sanse ca listele "de vazut" a 10 oameni sa se intersecteze semnificativ. Eventual o sa gasim cateva filme care apar pe 2 liste, dar asta tot nu inseamna ca o sa intereseze pe restul de 8 persoane carora nu le apar filmele acelea in lista.

asa e, merita incercat totusi, daca cel putin doua-trei filme corespund cu lista personala, e ceva mai bun decat modalitatea actuala, unde fiecare a propus un film. nu exista formula ideala, ideea e de a ameliora cat de cat participarea.
daca un film e pe lista a cel putin doua persoane, exista posibilitatea ca acestea sa participe.
ma refer la cei care nu au timp. nu pun la socoteala pe cei interesati de joc indiferent de film.
eu unul ma uit la orice. tu, din cate stiu, la fel. chiar daca nu poti urmari unele pana la capat.

Last edited by Mercutio : 03 Sep 2012 at 16:06.
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif