View Single Post
Old 20 Jun 2009, 12:12   #3
stefan_c
Senior
 
stefan_c
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 139
Knowing - Numere Fatale

Nicolas Cage: "De fapt, dedic filmul primului meu fiu, pentru ca relatia noastra era exact ca cea din film. Eram doar noi doi. Am atatea amintiri si scenariul acestei pelicule a venit in momentul oportun. Am avut experientele de viata si resursele emotionale pentru a-l juca pe John Koestler, iar unele replici au venit direct din amintirile vremurilor petrecute cu Weston (n.r. Weston Coppola Cage, 19 ani). Am cautat o modalitate de a-mi exprima sentimentele de mult timp si, fiind un tata ce isi creste singur baiatul, am stiut ca exista o discriminare de sex, in functie de avocatul, psihologul sau terapeutul cu care discutai. De parca ar fi vreo mare surpriza daca tatal vrea sa isi vada fiul. Faptul ca esti barbat nu inseamna ca nu poti sa iti cresti singur copilul. Cred ca o familie ar trebui sa fie unita, dar daca esti tata singur nu trebuie sa renunti indiferent ce ar spune lumea. Am vrut deci sa am ocazia de a exprima acest lucru, sa infatisez acest arhetip in film – faptul ca poti avea o relatie apropiata si devotata cu familia ta, chiar daca aceasta este alcatuita doar dintr-un tata si un fiu. "


Actor Nicolas Cage attends the premiere of "Knowing" at the AMC Loews Lincoln Square on March 9, 2009 in New York City


Director Alex Proyas (L) poses with actors Rose Byrne, Nicolas Cage, Lara Robinson and Chandler Canterbury at the premiere of "Knowing" at the AMC Loews Lincoln Square on March 9, 2009 in New York City


Alice Kim and actor Nicolas Cage attend the premiere of "Knowing" at the AMC Loews Lincoln Square on March 9, 2009 in New York City
stefan_c is offline   Reply With Quote sendpm.gif