Thread: Tennis
View Single Post
Old 27 May 2015, 22:53   #34
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
nu stiu sincer ce anume ai postat de ai fost alintat cu acest calificativ si mai ales de cine Nu imi aduc aminte....
Cat priveste evolutia de azi a jucatoarei romance, eu sincer uitandu-ma la meci ma intrebam daca halep si-a platit biletul de intrare in arena. ...Asa derutata parea.
Eu imi pastrez ideea mea, am putine dar sunt consecvent macar , cum ca nu poti face performanta fara profesionalism. Nu poti sa ai antrenori cate unu la doua luni si ala asa, din mila sponsprului. Cum ai un antrenor care iti identifica punctele slabe si trage de tine ca sa progresezi, tu "renunti" la colaborare ca nu iti place sa ti se spuna ca trebuie sa muncesti. Si gasesti trepadusi din astia la care poti si sa tipi ca iei nu se vor supara. Vorba aia, tu esti patronul doar nu?!

Amatorism ieftin si fite de regina...

Si un exercitiu de memorie pentru cine a urmarit meciurile si evolutia lui Halep. Cand era acel Fissett sau parca asa ceva il chema si a spus omul ca Halep are probleme la serviciu si ca la antrenamente ii cere sa lucreze foarte mult partea asta. Ce progres incredibil facuse... cum era vizibil pentru oricine aceasta crestere in felul in care servea. Media serviciului era undeva intre 170 si 175 km/h... Se apropia de Williams... Iar acum? Este unul din cele mai slabe servicii din top 50 sau poate si mai si..., fara forta si fara asi cate un meci intreg....
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif