Thread: Tennis
View Single Post
Old 27 Apr 2015, 01:33   #25
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Si sa imi fac datoria de carcotas pana la capat ca sa nu fiu criticat ..

A venit si prima infrangere a lui Halep in fata unei jucatoare, alta decat Sharapova sau Wiliams. Si au si aparut primele intrebari. De ce nu a coborat Ionita in timpul meciului sa dea si el indicatii, sa faca si el ceva de banii pe care ii incaseaza fara sa faca mai nimic? Doar ne aducem aminte ca l-a prins patronu, (angajatorul adica, nu cel de la tabloul electric), cand nici nu aplauda si striga. Dar a fost pus la punct atunci si lucrurile pareau sa mearga iarasi in parametrii conveniti in ROI. Toate bune pana la ultimul episod recent in care s-au atins coarde sensibile.

Interpretarea mea e ca dupa ultima isprava a "domnului antrenor", in care si-a permis cam mult cerandu-i maestrei Halep sa se miste, si pe un ton cam poruncitor, a produs oaresce deranj.
Poate ca asa se explica de ce la acest ultim meci nu am vazut nici incurajari de pe margine, nici priviri in timpul meciului intre profesor si eleva, nimic. Sa fie oare adevarat ca lucrurile s-au precipitat? Sa aiba Halep iarasi probleme cu angajatii?

Last edited by alali : 27 Apr 2015 at 01:35.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif