View Single Post
Old 19 Nov 2014, 15:41   #71
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Originally Posted by alah_delon:
am aruncat un ochi pe cateva idei si nu am putut sa nu-mi pun intrebarea, la ce bun?
in fond, parerea este subiectiva. viziunea asupra unui lucru este unica si de necombatut, fie ca este vorba de arta vizuala, auditiva , scrisa...samd. din aceleasi ratiuni, nu cred in clasamente.
dar ca sa ramanem la ideea de (ne)bun si (ne)recomandat, nu cred ca as putea sa emit vreo parere despre un film care nu m-a sensibilizat. in vreun fel.
cat despre recomandari, cred ca este un subiect sensibil. sigur ca am plecat urechea de multe ori la exaltarile unuia sau altuia. pana intr-un moment in care am stiut exact ce mi se potriveste si ce am nevoie in momentele respective. nu stiu daca este maturitate sau personalitate, cert este ca am inceput sa spun de acum - multumesc si sa merg pe mana mea.
la randul meu, nu-mi permit sa fac sugestii caci oamenii sunt diferiti, doamne ajuta!
tot ce pot sa fac este sa am niste pareri pertinente.
tocmai despre asta e vorba. E parerea mea, subiectiva, dupa vizionarea unui film. Nimic altceva. Il recomand sau nu. Toate filmele sunt pentru vizionare, eu doar spun ca e prost, bun sau ... asa si asa, atentie, in viziunea mea.
Poti sa combati ceea ce spun. Nu e cu suparare. Atata timp cat imi desfiintezi review-ul, ... nimeni nu are nimic de reprosat. Doar sa nu ataci persoana care face comentariul. E o parere a mea, oarescum argumentata. Dar eu nu detin adevarul absolut. Nici nu pretind.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif