View Single Post
Old 27 May 2014, 23:17   #3604
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Si daca tot sunt la lucruri care ma enerveaza: partidul lui Basescu a obtinut mai putine voturi decat un actor. Nu vreau sa discut acum daca Basescu e bun sau rau - pana una alta nimeni nu poate contesta ca a fost un politician foarte puternic care a schimbat tara profund in cei zece ani ca presedinte. Dar pana si Ceausescu, daca traia si isi facea un nou partid in 2014, ar fi obtinut garantat mult mai mult de 6%.

Pe primele locuri in listele PMP au fost intelectuali si oameni cu experienta politica, nu bufoni. Teodor Baconschi nu a mai intrat in parlamentul european din partea PMP pentru ca i-a lipsit un procent. Vorbim de un om cu doctorat la Sorbonna, fost ministru de externe al Romaniei. Si iata ce declara fericitul castigator independent care a luat mai mult decat toti candidatii PMP la un loc: "Tinta mea nu a fost sa fiu europarlamentar ca nu e locul meu. Vroiam sa fiu pe liste acolo,in spatiul public, ca sa pot fi atacat de institutii si sa le demontez in acest mod acuzatiile. Dar nu am avut cui sa explic. "

Vorbele omului asta sunt nemuritoare: https://www.youtube.com/watch?v=SiEe4qDOVqk
  Reply With Quote sendpm.gif