View Single Post
Old 10 Mar 2014, 05:48   #378
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by dany6960:
Eu nu stiu ce dureaza atat cand e foarte simplu de aflat castigatorii.
Sunt primii 10 ce au raspunsurile cele mai bune. Nici nu trebuie sa cauti in toata lista de 346 de participanti, ci ii iei pe primii 10 cu raspunsuri corecte. Bineinteles avand grija ca din cei 10 sa nu existe conturi multiple.

Imi explodeaza capul cu rationamentul tau. Nu trebuie sa treci prin toata lista de participanti (340+) ca sa vezi care sunt cei 10 care au cel mai bun scor? WTF, ce intelegi tu prin raspunsuri corecte? Sunt 24 de predictii, trebuie sa verifici fiecare predictie de la fiecare user, pentru a vedea cate sunt corecte. Te crezi la "Cine a regizat filmul 12 Years a Slave"? A) Ridley Scott B) Steve McQueen C) Steven Spielberg. Raspunde corect pentru a castiga invitatii duble la film ???

Nici nu stiu de ce imi bat capul cu persoane ca tine.

Quote:
De ce nu se trag la sorti , pt a avea o sansa : oricare din cei cu 23/24?
Anul trecut nu s-a tinut cont de "rapiditatea postarii" , in fond daca exista limita finala temporala 2 martie 00:00 , de ce "cel mai rapid " ? ........este mult prea "limitativ"!
Fair -play , dupa parerea mea personala, ar fi la rezultate egale: tragere la sorti, ca in anii precedenti.
Si nu sunt decat 3 , inteleg eu ......
In fond au realizat rezultate egale : 23/24 ! Sunt egali in predictii , ce mai conteaza " viteza"?

Pentru ca

1) Cu cat postezi mai tarziu, cu atat sansele cresc sa nimeresti cat mai multe, pentru ca mai toti expertii vor avea deja finalizate listele lor de predictii. Postand mai devreme risti sa pierzi ultimele schimbari.

2) De multe ori se intampla ca userii 'noi' (a.k.a. cei care si-au facut cont cu o saptamana inainte de premii) sa nu aiba habar de asa ceva, ci sa posteze copiind predictiile celor care au mai multa vechime pe forum si par mai experimentati. Am vazut si useri care nici nu s-au obosit sa dea copy-paste, ci au dat quote direct. In alti ani am avut un typo la predictii si mai multi mi-au copiat postarea cu typo cu tot.

3) Eu nu am niciodata noroc la tragerile la sorti
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 10 Mar 2014 at 05:56.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif