View Single Post
Old 17 Jun 2013, 14:18   #12
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,622
Pai am zis ca explicatiile sunt cat de cat logice, nu interesante

Quote:
Politistii aia care fac o adunare din aia in padure s-o caute pe fata...

Quote:
N-am inteles de ce s-a mai mentionat pe-acolo ca au mai murit vreo 2 copii

Adunarea aia din padure nu e facuta pentru Claire ci pentru aia doi copii care de fapt erau unul singur , o fetita. Si includerea ei in poveste e importanta din cel putin un motiv (dar sunt mai multe): "Billy" da telefoanele alea dupa fiecare crima comisa. La inceputul filmului fetele primesc un telefon dar nimeni din casa nu fusese inca "rezolvat". Deci fusese omorat cineva din afara, respectiv fetita.

Quote:
Sa ma bata de am inteles de ce "sta" tatal primei victime asa mult in film.
Iar, pt. prezenta tatalui sunt probabil mai multe motive. Nu inteleg de ce te-a deranjat, pt. ca e unul din personajele cu care poti empatiza cel mai mult. Iar faptul ca se aduce si o ruda a uneia dintre victime in centrul atentiei contribuie putin mai mult la dramatismul povestii.
Quote:
dar nu se gandeste nimeni sa perchezitioneze casa aia. Si cand, in sfarsit, vin s-o faca, vin pentru niste telefoane "indecente".
Toata lumea presupunea (cum e si normal) ca Claire (scz 8-|) parasise casa. Propria casa nu e primul loc in care cauti o persoana disparuta, nu? Si politistul blond ignora telefoanele indecente cand aude prima data de ele Celalalt, putin mai inteligent isi da seama ca trebuie sa existe o legatura intre disparitia fetei si telefoane din moment ce au ca punct comun aceiasi adresa. De asta le pune sub urmarire, nu pt. ca ar fi indecente.

Quote:
Povestea subtire rau, actori slabuti, personaje nesuferite
Normal ca personajele sunt nesuferite, doar 80% din ele sunt femei Si actorii sunt in general mediocri, e adevarat dar cu exceptia catorva derapaje nu m-au deranjat f tare.

Ideea e ca povestea are cateva probleme dar nu e nici atat de vraiste cum ar parea din comentariul tau Oricum, inteleg ca astea sunt detalii care nu conteaza foarte mult daca impresia generala lasata de film e proasta. Si ma surprinde mai mult faptul ca filmul i-a placut Anaemonei decat ca nu ti-a placut tie.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif