View Single Post
Old 12 Jun 2013, 23:06   #7
faraimaginatie
Guru
 
faraimaginatie
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 684
Black Christmas

Bai, la ce supliciu m-am(ati) supus. Nu-s fana filmelor horror dar pot aprecia un film daca e bine facut. In primul rand, am avut grija sa ma uit la el in plina zi ca sa-mi asigur somnul de frumusete, ca tin la el. In al doilea rand, mie filmul asta mi s-a parut slabut. In afara de sunetele alea din telefon care, intr-adevar, au fost scary like shit, nu mi s-a parut ca a avut nu stiu ce. Povestea subtire rau, actori slabuti, personaje nesuferite si, multe din ele, in plus. Sa ma bata de am inteles de ce "sta" tatal primei victime asa mult in film. Mai apare din cand in cand asa...parca sa lungeasca putin filmul, sa iasa cumva peste o ora jumate de filmare. Politistii aia care fac o adunare din aia in padure s-o caute pe fata...dar nu se gandeste nimeni sa perchezitioneze casa aia. Si cand, in sfarsit, vin s-o faca, vin pentru niste telefoane "indecente". Ma lasi? N-am inteles de ce s-a mai mentionat pe-acolo ca au mai murit vreo 2 copii. Nimanui nu-i pasa de aia doi copii. Mie nu mi-a pasat catusi de putin c-au mai murit doi copii in sat si nici nu mi se pare ca "detaliul" a adus ceva nou povestii. In fine, eu nu prea stiu mare lucru despre slasher horro-urile astea. Nici n-am vazut altul, sa fiu sincera. Mi-a cam ajuns. Nu mi-a placut absolut deloc. Poate-i o chestiune de gust. Desi, dupa cum am zis, si povestea mi s-a parut neglijenta. Filmul parca se invarte in jurul telefoanelor alora. Care, probabil, is singurele momente demne de precizat din film. Si camera aia mobila din perspectiva criminalului, sa zicem....

1 steluta mitica.
faraimaginatie is offline   Reply With Quote sendpm.gif