View Single Post
Old 15 May 2013, 06:23   #3383
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Joy121:
Originally Posted by cosmin742000:
Originally Posted by Rose:
Bună ziua,

Nu vreau să adresez vreu reproş nimănui, vreau doar o lămurire: am trimis o descriere săptămâna trecută, la filmul "La femme ecarlate", cu Monica Vitti, Robert Hossein şi Maurice Ronet, am primit răspuns că a fost respinsă. Aş dori să ştiu motivul pentru care a fost respinsă.
Mulţumesc anticipat.


Probabil era prea bun plotul , ori se stie pe cinemagia nu se accepta din start lucrurile prea bune ( cred ca pt ca ii complexeaza pe cei care se ocupa cu aprobarea , ori nu sunt in stare sa inteleaga , ori sunt pur si simplu limitati.) Si mie mi s-au respins o gramada de descrieri excelente , niciodata insa nu am primit explicatii de ce ..Conculzia cu complexarea am tras-o vazand ce ploturi (|multe dintre ele ori fara legatura cu filmul , ori pline de greseli de ortografie de sens sau de logica )sunt aprobate . Oricum si daca ti-l aprobau mai mult de 1 punct nu-ti dadeau , desi in regulament scrie de 20.Eu am renuntat sa mai trimit ploturi, pt ca m-am saturat sa nu se aplice regulamentul.Eu nu vreau niciun DVD de lla cinemagia.Am destule . In plus cine stie e porcarie de film nou mi-ar fi trimis.(sau intre ce mizerii as fi avut de ales )

Esti simpatic!

Propui cumva un test de IQ pentru cei care lucreaza la cinemagia? Eu iti stau la dispozitie!

Inclusiv pentru situatia in care vrei lamuriri vis-a-vis de motivele pentru care "descrierile tale excelente" au fost respinse.

O zi excelenta!


Nu e vorba ca descrierile mele respinse au fost neaparat excelente , oricum pe langa unele descrirei aprobate sunt adevarate capodopere, daca vrei pot sa iti dau exemple de zeci de sinopsisuri aprobate care frizeaza imbecilitatea , sau care au numeroase greseli de logica , gramatica , care sunt traduse mot a mot de pe imdb ( nu zic ca e rau sa traduci de pe imdb , dar , Raining cats and dogs nu inseamna ca ploua caini si pisici ) care denatureaza continutul filmulu , dar sunt convins ca le stii si tu ....Eu nu dau vina pe cei care le trimit ci cum e logic pe cei care le aproba. Dupa cum nu se acorda niciodata 20 de opuncte pt un plot desi asa scrie in regulament.In conditiile astea eu ma mir ca mai sunt oameni ( a se citi fraieri) care mai trimit ploturi , doar ca sa fie bataia voastra de joc .Cat despre faptul ca sunt simpatic , stiu ca sunt mi-a zis-o multa lume , as vrea insa , daca se poate sa nu isi mai bata joc aproabatorii de ploturi si de poze de munca mea , pt ca pot deveni si foatte antipatic
Mai Cosmine, ai dreptate
Intru totul - din pacate...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif