Thread: Seriale TV
View Single Post
Old 25 Apr 2013, 18:38   #807
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
In urma cu doua zile am aflat si eu ca Grey din ''Grey 's Anatomy '' e o femeie si nu tipul ala cret ( pe care nu-l suport ). Nu stiu ce m-a apucat dar am vazut 30 de minute din serialul asta si pot sa garantez ca e pe moarte . Am observat ca serialele sunt in coma atunci cand problemele personajelor ocupa mai multe minute fata de problemele de care ar trebui sa se ocupe eroii . Nu ma refer la sitcomuri care sunt din strat autoreferentiale ci la serialele despre doctori , politisti , avocati , s.a. In primele serii cazurile de care acestia se ocupa sunt importante dar pe masura ce serialul este supt / vlaguit mai importante devin problemele eroilor . Operatiile dificile pe care o doctorita le face sunt importante in primii ani ai unui serial dar in sezoane urmatoare devin marginale fata de viata sexuala lipsita de orgasme a respectivei dudui . Impuscauri si urmariri intrun serial politist in primele serii pentru ca apoi sa fim asaltati cu abuzurile de care a avut parte detectivul in copilarie sau de divortul care-i bate la usa .
In concluzie am ajuns la spartul targului la ''Anatomia lui Grey '' - pacientii sunt si ei pe acolo dar spitalul e zguduit de intrigi sexuale , divorturi , ceruri intre colegi , s.a. Parca ar fi Romania unde pacientii ii cam plictisesc pe doctori .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif