View Single Post
Old 05 Apr 2013, 13:35   #4879
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Originally Posted by catasmile17:
jucatori sunt, zic eu... dar conducerea ii cam praf...

Care jucatori mai?Cu cine?Cu Tamas?Cu Tanase?Cu Bourceanu ,Popa?Cu Gardos?Astia nu-s jucatori de nationala.Astia sunt jucatori de liga a 2-a italiano-engleza.Nu mai avem valori.Mutu e batran, Rat la fel, Chivu s-a retras si oricum nu o mai ducea, Radoi la fel.Cine sa vina din spate?Am ceva sperante de la Torje,Maxim si Grozav, dar nu cred ca vor ajunge vreodata la nivelul generatiilor precedente.
Conducerea fotbalului romanesc e praf in general.Nu cred ca e membru al FRF si LPF care sa aiba dosarul alb.Coruptia e groaznica si se vede de pe Pluto.
Eu sper ca Hagi o sa fie lasat sa isi vada de treaba la Constanta, altfel prevad un viitor apocaliptic pentru nationala Romaniei.


Prietene , daca tu ai sperante de la Grozav e clar.
Bourceanu e un mijlocas cum e ..Poulsen , asa ar trebuii sa arate mijlocasii de echipa mica , sa munceasca mult. La echipele mari toti mijlocasii muncesc cat Bourceanu , au doar stiinta jocului si tehnica in plus. Prefer un Bourceanu care sa-si vomite plamanii pe teren decat unu` ca Grozav , crezi ca belgienii l-au dat afara degeaba?
Popa are viteza. Atat . Si munceste. Dar pe langa Grozav el nu cade , alearga , sprijina defensiva , sufera , traieste . El e exact ca fiecare roman care se uita la TV cu interes pentru nationala /echipa pentru ca stie ce vor oamenii , si pe cat poate el incearca sa dea tot.

Cu un compartiment mediano-ofensiv format din Torje - Chipciu - Maxim foarte mobili si cu stiinta jocului , posibilitatea de a scoate oameni din joc si viziune si un atacant combinativ ca Marica avem sanse maricele sa ajungem la baraj si in viitor , cu un atacant bun daca vine de undeva sa nu ne mai facem de ras macar. Singurul post de care imi e frica la nationala e cel de fundas stanga. Si ocazional in centru apararii.

Situatia nu e asa trista cum pare.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif