View Single Post
Old 01 Dec 2012, 14:04   #8
Mercutio
Guru
 
Mercutio
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,333
Originally Posted by Windom:
Da, the Criterion label rules. Si nu e vorba doar de bonusuri si de calitatea exceptionala a imaginii, mai sînt și acele booklet-uri însoțitoare ce conțin cronici pertinente pe marginea filmului respectiv. La fel de pertinente sînt și comentariile audio (vezi interventiile lui Peter Cowie pentru filmele lui Bergman), nu bat apa-n piuă ca atîția și atîția alții. Eu am vreo 30 de bucăți cred. Păcat că-s Region 1 și nu mă pot bucura și de blu-ray-uri...


Nu exista editii si pentru Europa? Le poti urmari pe calculator daca ai avea o placa video cu iesire HDMI si scoate semnalul pe TV. Eu am acces la multe titluri de la o biblioteca si de la un centru de inchirieri axat pe filme de repertoriu, ca de altfel centrele sunt eminamente hollywoodiene. Am copiat o serie din cele pe care le-am inchiriat, originale nu am prea multe. Am cumparat recent vreo 6 titluri la pret redus, tot de la un centrul de inchirieri. La magazin sunt extrem de scumpe. M-am speriat prima data cand am vazut ca dvd-ul cu Andrei Rubliov costa 70 de dolari Mai ieftin de 40 de dolari nu exista. Dar pretul e justificat.
__________________
Comme au cinema
Mercutio is offline   Reply With Quote sendpm.gif