View Single Post
Old 23 Oct 2012, 21:45   #30
maur
Junior
 
maur
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 31
21.Imprint (2006) :7,5/10
un episod din Master of Horror ce a reusit sa nu fie difuzat...in America. a se citi ca a fost cenzurat.prea tare chiar si pentru creatorul seriei Garris.
pai, daca te hotarasti sa-l iei la bord pe Miike, suferi si consecintele, nu?
in rest numai de bine... odata obisnuit cu regizorul japonez ,foarte productiv , dealtfel, ii inveti manierele si istoriile , nebunia creativa.

22.Descent (2005) :7,5/10
ca tot vorbeam de cenzura.am vazut filmul cu finalul european, pe care il si prefer in fata celui american.au cateodata americanii astia niste prejudecati, mai conservatoare decat Regina...
se pare ca a devenit un aproape cult acest film, dar Descent 2 nu vreau sa-l vad.
se construieste un bun horror din punct de vedere cinematografic, claustrofobie ,decoruri, tensiune, jocuri de lumini, unelte adecvate... sunt doar cateva din elementele ce contribuie la lucrare, pacat insa ca erori tehnice(specifice speologiei) il coboara, si chiar si pentru unul ca mine ce nu stie o boaba de grote, imi vine greu sa le digerez..

23.Dead Birds (2004) :4/10
vazut la ore mici.recunosc ca am si adormit pe alocuri.hihihi....
efecte speciale ce se incadreaza in norma horrorului obisnuit, cu ceva picanterii western, si cam atat.
24.Tokio night (2010) :2/10
o alta serie pe care nu cred ca o sa ma mai aiba ca spectator.daca si celelalte sunt la fel...
produse fara continut, fara forma , fara substanta.
maur is offline   Reply With Quote sendpm.gif